Liga 1: Egal intre Botosani si Astra

Vineri, 10 August 2018, ora 22:50
6705 citiri

FC Botosani si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata vineri seara in cadrul etapei cu numarul 4 din Liga 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 10, prin fostul jucator al lui PSG, Hervin Ongenda, cu un sut superb de la 20 de metri.

In minutul 39, giurgiuvenii au egalat prin Bejan, dupa o iesire hazardata a portarului Pap.

Moldovenii au incheiat partida cu un jucator in minus, dupa ce Andrei Dumitras a vazut direct cartonasul rosu pentru un atac dur asupra lui Radunovic.

Dupa 4 etape jucate, FC Botosani si Astra Giurgiu au cate 6 puncte si se afla pe locurile 2, respectiv 3 in clasamentul Ligii 1.

FC BOTOSANI: Pap - Dumitras, Miron, Burca, Soiledis - Oaida, Rodriguez - Roman, Ongenda, Golofca - Roman II.

ASTRA GIURGIU: Lazar - Stan, Erico, Bejan, Radunovici - Biceanu, Mrzljak - Balaure, Rosu, Llullaku - Alibec.

Etapa cu numarul 4 a Ligii 1 se desfasoara de vineri pana luni, iar capul de afis e tinut de meciul dintre Dinamo si viitorul.

Dan Barna acuză: Ciolacu, Ciucă și Iohannis vor "să le spună românilor că nu mai au speranţă"
Alianţa Dreapta Unită şi-a lansat vineri, 26 aprilie la Buzău, candidaţii pentru alegerile locale, vicepreşedintele USR Dan Barna formulând cu acest prilej o serie de critici la adresa...
Firea nu mai vrea sa audă de scandalul azilelor groazei: "Nu am de ce să plătesc eu ceva ce nu am greşit"
Gabriela Firea, candidatul PSD pentru Primăria Generală a Capitalei, reafirmă că nu are nicio vină în scandalul azilurilor, care a devenit anchetă penală. „Nu am de ce să plătesc eu...