Liga 1: Egal intre Botosani si Astra

Vineri, 10 August 2018, ora 22:50
6705 citiri

FC Botosani si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata vineri seara in cadrul etapei cu numarul 4 din Liga 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 10, prin fostul jucator al lui PSG, Hervin Ongenda, cu un sut superb de la 20 de metri.

In minutul 39, giurgiuvenii au egalat prin Bejan, dupa o iesire hazardata a portarului Pap.

Moldovenii au incheiat partida cu un jucator in minus, dupa ce Andrei Dumitras a vazut direct cartonasul rosu pentru un atac dur asupra lui Radunovic.

Dupa 4 etape jucate, FC Botosani si Astra Giurgiu au cate 6 puncte si se afla pe locurile 2, respectiv 3 in clasamentul Ligii 1.

FC BOTOSANI: Pap - Dumitras, Miron, Burca, Soiledis - Oaida, Rodriguez - Roman, Ongenda, Golofca - Roman II.

ASTRA GIURGIU: Lazar - Stan, Erico, Bejan, Radunovici - Biceanu, Mrzljak - Balaure, Rosu, Llullaku - Alibec.

Etapa cu numarul 4 a Ligii 1 se desfasoara de vineri pana luni, iar capul de afis e tinut de meciul dintre Dinamo si viitorul.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...