Liga 1: Dinamo, remiza dramatica pe terenul Pandurilor

Sambata, 29 August 2015, ora 22:57
4417 citiri

Dinamo a obtinut o remiza dramatica in deplasarea de la Pandurii.

Partida s-a incheiat cu scorul de 2-2, bucurestenii marcand golul egalizator in prelungiri.

Aflati pe val in campionat, elevii lui Mircea Rednic au trecut cu bine peste presiunea pusa de cei de la Pandurii in prima repriza, reusind chiar sa marcheze primii.

Essombe a deschis scorul in minutul 35, profitand de o iesire gresita la offside a fundasilor gazdeor.

Pandurii nu au renuntat la lupta, iar insistenta lor a fost rasplatita in minutul 66, atunci cand Filippetto a restabilit egalitatea cu o lovitura de cap dupa un corner.

Cu 10 minute inainte de finalul jocului, Ioan Hora a dat lovitura, profitand de o interventie gresita a portarului Cerniauskas.

La faza imediat urmatoare Dinamo a avut sansa egalarii, insa Filip a sutat in transversala.

Lovitura de teatru a venit in al patrulea minut de prelungiri, atunci cand Gnohere a inscris cu o lovitura de cap la o iesire complet gresita a lui Stanca.

Dinamo ramane astfel neivinsa in acest sezon si continua lupta pentru titlu.

ECHIPELE DE START

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Vasco Salgado, Filippetto, Momcilovic - Pitian, Droppa - M. Radut, D. Nistor (cpt), Hora - M. Roman

Rezerve: Mingote - V. Munteanu, Al. Ciucur, Al. Dan, Sandru, Grecu, Khalouta

Dinamo: Cerniauskas - Fai, A. Marc, Mevlja, S. Filip - Nedelcearu (Feussi 25) - D. Rotariu, Vojnovic (cpt), Palic, C. Matei - Essombe

Rezerve: I. Popescu - Puljic, P. Petre, Tircoveanu, Gnohere, Gavrila

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Dinamo Pandurii Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate, #Dinamo remiza Pandurii Liga 1 , #rezultate