Liga 1: Dinamo, invinsa de... Alibec!

Vineri, 14 Septembrie 2018, ora 22:55
9717 citiri

Dinamo a pierdut cu 1-2 meciul jucat vineri seara, pe teren propriu, cu Astra Giurgiu, in etapa a 8-a a Ligii 1.

Denis Alibec a fost cel mai bun jucator de pe teren, reusind un gol si un asist.

La primul meci cu Gigi Multescu pe banca tehnica a giurgiuvenilor, Denis Alibec a spart gheata si a marcat primul sau gol din acest sezon, in minutul 13, cand a reluat in poarta din cativa metri.

A fost cel de-al 10-lea gol marcat in cariera de Denis Alibec in poarta "cainilor".

Apoi, in minutul 66, fostul varf al lui FCSB i-a pasat superb lui Romario Moise, iar acesta l-a lobat pe Penedo pentru 2-0.

In finalul meciului, nou venitul Danijel Subotic a marcat pentru Dinamo, iar Hanca a irosit in prelungiri doua ocazii uriase.

Cu aceasta victorie, Astra le egaleaza pe FCSB si Sepsi in fruntea clasamentului, toate trei cu cate 14 puncte, insa "ros-albastrii" cu un meci mai putin disputat.

Dinamo ramane cu 10 puncte si ocupa locul 8, ajungand la 16 goluri primite pana acum in acest sezon.

DINAMO: Penedo - Corbu, Popescu, Grigore, Olteanu - Nistor, Gomelt, Cooper - Hanca, Popa, Neicutescu.

Antrenor: Florin Bratu.

ASTRA: Iliev - Belu, Cestor, Erico, Radunovic - Begue, Mrzljak, Biceanu - Balaure, Alibec, Llullaku.

Antrenor: Gigi Multescu.

Arbitru: Istvan Kovacs.

Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...
#rezultat Dinamo Astra Giurgiu, #scor Dinamo Astra Giurgiu, #Denis Alibec gol Dinamo, #Dinamo invinsa Astra Giurgiu , #meciuri