Liga 1: Dinamo, invinsa de... Alibec!

Vineri, 14 Septembrie 2018, ora 22:55
9717 citiri

Dinamo a pierdut cu 1-2 meciul jucat vineri seara, pe teren propriu, cu Astra Giurgiu, in etapa a 8-a a Ligii 1.

Denis Alibec a fost cel mai bun jucator de pe teren, reusind un gol si un asist.

La primul meci cu Gigi Multescu pe banca tehnica a giurgiuvenilor, Denis Alibec a spart gheata si a marcat primul sau gol din acest sezon, in minutul 13, cand a reluat in poarta din cativa metri.

A fost cel de-al 10-lea gol marcat in cariera de Denis Alibec in poarta "cainilor".

Apoi, in minutul 66, fostul varf al lui FCSB i-a pasat superb lui Romario Moise, iar acesta l-a lobat pe Penedo pentru 2-0.

In finalul meciului, nou venitul Danijel Subotic a marcat pentru Dinamo, iar Hanca a irosit in prelungiri doua ocazii uriase.

Cu aceasta victorie, Astra le egaleaza pe FCSB si Sepsi in fruntea clasamentului, toate trei cu cate 14 puncte, insa "ros-albastrii" cu un meci mai putin disputat.

Dinamo ramane cu 10 puncte si ocupa locul 8, ajungand la 16 goluri primite pana acum in acest sezon.

DINAMO: Penedo - Corbu, Popescu, Grigore, Olteanu - Nistor, Gomelt, Cooper - Hanca, Popa, Neicutescu.

Antrenor: Florin Bratu.

ASTRA: Iliev - Belu, Cestor, Erico, Radunovic - Begue, Mrzljak, Biceanu - Balaure, Alibec, Llullaku.

Antrenor: Gigi Multescu.

Arbitru: Istvan Kovacs.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#rezultat Dinamo Astra Giurgiu, #scor Dinamo Astra Giurgiu, #Denis Alibec gol Dinamo, #Dinamo invinsa Astra Giurgiu , #meciuri