Liga 1: Dinamo intrerupe seria meciurilor fara victorie

Luni, 16 Octombrie 2017, ora 22:36
3402 citiri

Dinamo a castigat meciul cu Juventus Bucuresti, scor 3-0, in etapa a 14-a din Liga 1.

Oaspetii au ratat un penalti in minutul 39 prin Liviu Bajenaru, iar Dinamo a fost salvata de un fundas central.

Grecul Katsikas a marcat doua goluri, in minutele 44 si 50, si si-a salvat astfel formatia.

Ultimul gol al meciului a fost marcat in minutul 80 de Costache, dupa un sut deviat.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 6 in Liga 1, cu 20 de puncte acumulate in 14 etape.

De partea cealalta, Juventus ramane ultima, cu 4 puncte, si fara nicio victorie in acest sezon.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la Botosani, iar Juventus va primi vizita lui Sepsi OSK.