Liga 1: Dinamo castiga fara emotii

Vineri, 18 Octombrie 2019, ora 22:22
4435 citiri

Dinamo a invins Gaz Metan Medias, scor 2-0, intr-un meci din etapa a 13-a din Liga 1.

Formatia din Stefan cel Mare a dominat categoric partida si putea marca minim sase goluri.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 21, caand Mrzljak a marcat cu un sut plasat din pasa lui Sorescu.

Dupa doua ratari mari, Sorescu a reusit si el sa inscrie in minutul 73, dintr-o pasa excelenta a lui Dan Nistor.

In schimb, Gaz Metan Medias a avut o prestatie lamentabila si merita sa piarda la un scor mult mai drastic.

In urma acestui rezultat, Dinamo urca pe locul 6, cu 17 puncte, iar Medias este pe 4, cu 21 de puncte.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....