Liga 1: CSU Craiova a facut spectacol la primul meci oficial disputat pe noul stadion Ion Oblemenco

Sambata, 18 Noiembrie 2017, ora 20:53
6600 citiri

CSU Craiova ca castigat primul meci oficial disputat pe noul stadion Ion Oblemenco, scor 3-1, cu Juventus Bucuresti, in etapa a 18-a din Liga 1.

Oltenii au dominat de la inceput pana la final, si-au creat multe ocazii de gol, dar deschiderea scorului s-a produs abia in minutul 39, cand Mitrita a patruns superb in careu si a inscris.

Tot Mitrita a marcat si al doilea gol inainte de pauza, cu un sut plasat langa bara.

Intrat in partea secunda, brazilianul Gustavo a marcat al treilea gol al meciului in minutul 63.

Golul de onoare al oaspetilor a fost marcat in minutul 80 de Catalin Tara, cu un sut langa bara.

Dupa acest rezultat, CSU Craiova ocupa locul 3 in Liga 1, cu 36 de puncte, doua mai putin decat liderul FCSB.

Juventus Bucuresti este ultima, cu 9 puncte acumulate in 18 etape.

La aceasta partida au asistat in jur de 20 de mii de spectatori.

In runda viitoare, CSU Craiova se va deplasa la Botosani, iar Juventus Bucuresti va primi vizita Concordiei Chiajna.

C.S.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...