Liga 1: CSM Poli invinge si spera la un loc in play-off

Duminica, 17 Decembrie 2017, ora 19:24
2985 citiri

CSM Poli Iasi a invins Juventus Bucuresti, scor 3-1, in etapa a 22-a din Liga 1.

Moldovenii au deschis scorul in minutul 11 prin Platini, dar Calintaru a egalat cu o lovitura de cap in minutul 26.

Iesenii au trecut rapid in avantaj intrucat Sin a punctat doua minute mai tarziu cu un sut din unghi.

Salim Cisse a facut 3-1 pentru gazde cu o reluare din fata portii in minutul 49, iar CSM Poli Iasi spera in continuare la un loc in play-off.

Dupa acest rezultat, CSM Poli Iasi ocupa locul 8, cu 30 de puncte, in timp ce Juventus Bucuresti este ultima, cu 9 puncte.

In prima etapa din luna februrie, Juventus se va deplasa la Botosani, iar Poli Iasi la Voluntari.

C.S.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...