Liga 1: Craiova castiga la Chiajna si reintra in lupta pentru podium

Joi, 06 Decembrie 2018, ora 21:58
4105 citiri

Craiova a revenit in lupta pentru podiumul Ligii 1 dupa ce a reusit sa se impuna in ultimul meci din etapa cu numarul 18.

Oltenii au castigat in deplasare la Chiajna, scor 3-1, si au reusit sa se apropie in clasament de FCSB si de Viitorul.

Cei de la Craiova au deschis scorul la jumatatea primei reprize, atunci cand Koljic a transformat un penalti scos de Barbut. Mijlocasul formatiei din Banie a patruns bine in banda dreapta, iar balonul centrat de el l-a lovit in mana pe Marc, arbitrul Birsan acordand penalti.

Chiajna a revenit rapid pe tabela, Ropotan egaland la unu cu o lovitura de cap din centrarea lui Gorobsov.

Cinci minute mai tarziu Barbut a plecat din nou in banda dreapta, a driblat scurt un adversar si a punctat cu un sut plasat.

Cicaldau a fost cel care a "inchis tabela" in minutul 39, dupa o gafa uriasa a fundasilor Chiajnei.

Victoria de pe terenul Concordiei ii aduce pe olteni la 32 de puncte, pe locul 4 in clasamentul Ligii 1, cu unul in spatele Viitorului si cu doua sub FCSB, ocupantele locurilor doi si trei.

ECHIPELE DE START

Chiajna: Caparco - A. Albu, M. Leca, Marc, Fota - Ropotan - Gradinaru, Gorobsov, Prepelita - Mazarache, Guessan

Rezerve: A. Costache - Batin, M. Cristescu, Barboianu, Ivanovici, R. Deaconu, Nivaldo

Antrenor: Dorinel Munteanu

Craiova: Pigliacelli - Martici, T. Ferreira, Kelic, N. Bancu - Mateiu, Fedele - Barbut, Cicaldau, Mihaila - Koljic

Rezerve: L. Popescu - Dimitrov, Briceag, R. Popa, O. Bic, Nuno Rocha, Meza Colli

Antrenor: Devis Mangia

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Craiova Chiajna Liga 1, #Liga 1 rezultate, #Craiova rezultate Liga 1 , #rezultate