Liga 1: Concordia castiga la primul meci cu Dorinel Munteanu pe banca

Sambata, 22 Septembrie 2018, ora 19:53
4095 citiri

Concordia Chiajna a castigat primul meci cu Dorinel Munteanu pe banca ilfovenilor, in a doua partida a zilei de sambata din Liga 1, scor 2-0 in deplasarea de la FC Botosani.

Meciul a facut parte din etapa cu numarul 9 a sezonului competitional 2018/2019, iar golurile au fost marcate de Marc si Guessan, in minutele 32 si 45.

Ambele goluri au venit dupa doua lovituri splendide de cap.

A fost primul meci ca antrenor pentru Dorinel Munteanu in Liga 1 dupa o pauza de 3 ani si jumatate, iar Concordia a intrerupt o serie neagra de 3 esecuri la rand in L1, toate 3 cu 0-3.

FC Botosani se afunda si mai mult in subsolul clasamentului, e pe 12 cu 8 puncte, dupa 9 meciuri, avand 6 meciuri la rand fara victorie. Fanii botosaneni au strigat la final de partida minute in sir "Demisia!", antrenorul Costel Enache fiind eliminat in minutul 45 de arbitrul Rusandu, pentru proteste dupa golul 2 marcat de alb-verzi.

FC Botosani: Brinza - Karaboue, Burca, Pitian, Dumitras - Rodriguez, Enriko Papa -Golofca, Ongenda, Fabbrini - M. Roman.

Concordia: Greab - G. Matei, Leca, Marc, Fota - Prepelita, Gorobsov - Gradinaru, Nivaldo, R. Deaconu - Guessan.

Arbitru: Lucian Rusandu.

Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...
Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
#Dorinel Munteanu debut cu victorie Concordia, #cronica Liga 1 Concordia cu Botosani , #stiri Liga I