Liga 1: Chindia scoate un punct in fata Mediasului

Sambata, 26 Octombrie 2019, ora 19:55
2704 citiri

Chindia Targoviste a reusit sa salveze o remize in meciul cu Gaz Metan Medias, din etapa a 14-a a Ligii 1.

Scorul final al partidei a fost 1-1, golul gazdelor venind cu 5 minute inainte de final.

Dupa o prima repriza in care Mediasul a avut ocaziile, insa nu a putut concretiza, cei de la Chindia s-au mai dezmortit in partea secunda, cand au aparut periculos in careul advers.

Elevii lui Edi Iordanescu au ratat si ei sanse uriase, astfel ca era numai o chestiune de timp pana la gol.

Ardelenii au inscris primii, prin Bus, care a trimis in plasa un balon scapat in fata de portarul Aioani in urma unui sut al lui Olaru.

Gazdele au avut forta de a egala pe final, atunci cand Pitian a trimis cu capul imparabil pentru Plesca si a salvat o remiza pentru Chindia.

ECHIPELE DE START

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Pitian, D. Dumitrascu - O. Bic, L Mihai - Yameogo, Cherchez, Dumiter - Vodut;

Rezerve: D. Moldovan, Dudea, Neciu, Novac, A. Burlacu, Rata, Negut

Gaz Metan: Plesca - R. Romeo, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, Diakota, Chamed - Olaru, Cardoso, S. Bus;

Rezerve: Batista, Pleasca, R. Popa, N. Rosu, Draghici, Trif, Ely Fernandes

Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
Marcel Ciolacu trece peste regrete: ”Era de-a dreptul ridicol ca cele două mari partide să nu fie jucători” VIDEO
Candidatura Gabrielei Firea la Primăria Capitalei va fi validată de PSD săptămâna viitoare, în forurile statutare, a declarat marţi, 23 aprilie, liderul partidului, premierul Marcel Ciolacu....