Liga 1: Chindia castiga clar la FC Botosani. Moldovenii se afunda in criza

Duminica, 22 Septembrie 2019, ora 19:26
4056 citiri

Chindia Targoviste s-a impus clar in deplasarea de la FC Botosani, scor 3-0 in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 10 a stagiunii competitionale 2019/2020.

A fost o victorie clara a echipei lui Viorel Moldovan, prima dupa patru meciuri consecutive fara vreun succes, cu doua egaluri si doua infrangeri la activ pentru damboviteni.

Golurile au fost marcate de Dumiter in minutul 33, de Liviu Mihai in minutul 45 din penalti si de Vodut in minutul 77.

De remarcat ca cei de la Botosani au jucat cu un om in plus din minutul 85, dupa eliminarea lui Benga, dar rezultatul final nu se mai putea schimba.

Moldovenii raman intr-o perioada foarte slaba de joc, au 7 meciuri la rand fara victorie, cu doua infrangeri si 5 egaluri in tot acest timp.

In clasament, Chindia urca pe 12 cu 9 puncte, in timp ce Botosaniul este pe locul 8 cu 12 puncte.

FC Botosani: Pap - Harut, Chindris, Kolesovs, Tiganasu - Pierce - Roman, Askikovski, Ongenda - Ofosu - Moussa.

Rezerve: Hankic, Florescu, Holzmann, Patache, Keyta, Cascini, Andronic.

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Pisian, Neciu - Mihai, Burlacu, Yameogo, Rata - Dumiter, Florea.

Rezerve: Popescu, Dudea, Leca, Dumitrascu, Novac, Vodut, Ivancic.

Arbitru: Marius Avram.

Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...
Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
#FC Botosani pierde clar cu Chindia, #Liga 1 cronica meci Chindia FC, #FC Botosani criza de rezultate esec , #stiri Liga I