Liga 1: CFR Cluj mai face un pas gresit, in derbiul cu Dinamo

Duminica, 10 Noiembrie 2019, ora 20:58
7681 citiri

Dinamo Bucuresti si CFR Cluj au remizat alb, scor 0-0 in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1 si in ultima partida a etapei cu numarul 16 din sezonului competitional 2019/2020.

O partida disputata pe stadionul din "Stefan cel Mare", cu maxim 2500 de fani prezenti la meci, intr-o atmosfera deloc propice parca pentru un mare derbi.

Un CFR Cluj care venea din nou obosita dupa un joc european de joi, o victorie acasa cu Rennes in grupele Europa League, scor 1-0.

Dinamo a ratat cea mai mare ocazie in minutul 41, in prima parte, cand lovitura de cap a lui Moldoveanu a fost respinsa miraculos in transversala de Arlauskis. In minutul 54, putin dupa pauza, portarul Piscitelli l-a blocat incredibil pe Rondon, din plonjon, pentru a se opune unei deschideri de scor iminente.

Au fost cam singurele mari ocazii din aceasta partida, in care iata ca CFR Cluj mai face un pas gresit in Liga 1 si mai are doar 4 puncte avans fata de FCSB, locul 5, doua fata de Viitorul si trei peste Astra si Craiova, care sunt la egalitate.

Dinamo este pe un loc in afara de play-off acum, 9, cu 21 de puncte la activ, la egalitate cu Poli Iasi.

Dinamo: Piscitelli - D.Ciobotariu, M.Popescu, Puljic, Corbu - Mrzljak, Filip - Sorescu, Nistor, Moldoveanu - Perovic.

CFR Cluj: Arlauskis - Susisc, Vinicius, Boli, Camora - Itu, Hoban, Paun - Costache, Rondon, M.Pereira.

Arbitru: Ovidiu Hategan.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....