Liga 1: CFR Cluj mai face un pas gresit, in derbiul cu Dinamo

Duminica, 10 Noiembrie 2019, ora 20:58
7681 citiri

Dinamo Bucuresti si CFR Cluj au remizat alb, scor 0-0 in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1 si in ultima partida a etapei cu numarul 16 din sezonului competitional 2019/2020.

O partida disputata pe stadionul din "Stefan cel Mare", cu maxim 2500 de fani prezenti la meci, intr-o atmosfera deloc propice parca pentru un mare derbi.

Un CFR Cluj care venea din nou obosita dupa un joc european de joi, o victorie acasa cu Rennes in grupele Europa League, scor 1-0.

Dinamo a ratat cea mai mare ocazie in minutul 41, in prima parte, cand lovitura de cap a lui Moldoveanu a fost respinsa miraculos in transversala de Arlauskis. In minutul 54, putin dupa pauza, portarul Piscitelli l-a blocat incredibil pe Rondon, din plonjon, pentru a se opune unei deschideri de scor iminente.

Au fost cam singurele mari ocazii din aceasta partida, in care iata ca CFR Cluj mai face un pas gresit in Liga 1 si mai are doar 4 puncte avans fata de FCSB, locul 5, doua fata de Viitorul si trei peste Astra si Craiova, care sunt la egalitate.

Dinamo este pe un loc in afara de play-off acum, 9, cu 21 de puncte la activ, la egalitate cu Poli Iasi.

Dinamo: Piscitelli - D.Ciobotariu, M.Popescu, Puljic, Corbu - Mrzljak, Filip - Sorescu, Nistor, Moldoveanu - Perovic.

CFR Cluj: Arlauskis - Susisc, Vinicius, Boli, Camora - Itu, Hoban, Paun - Costache, Rondon, M.Pereira.

Arbitru: Ovidiu Hategan.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...