Liga 1: CFR Cluj continua sa domine campionatul, bifand o victorie si cu FC Voluntari

Duminica, 20 August 2017, ora 23:00
4369 citiri

CFR Cluj a invins pe cei de la FC Voluntari, scor 2-0, in ultimul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 7 a sezonului competitional 2017/2018.

Golurile au fost marcate ambele in prima repriza, de catre Omrani in minutul 5 si Vera in minutul 37.

Omrani a marcat un gol simplu din cativa metri, dupa o centrare pe jos a lui Deac.

Vera a marcat dupa o pasa frumoasa a lui Ovidiu Hoban.

CFR Cluj ajunge la cota 19 puncte in acest moment, la 4 puncte distanta de locul 2 si 3, FCSB si CSU Craiova, cu cate 15 lungimi fiecare.

CFR Cluj (4-2-3-1): Vatca - Manea, Vinicius, A. Muresan, Al. Vlad - Culio, Hoban, Deac - Omrani, Vera, Nistor.

Voluntari (4-2-3-1): Petrariu - Maftei, Balaur, Popescu, Acsinte - Lazar, Novac - Marinescu, Olteanu - Vodut.

Arbitru: Adrian Cojocaru.

Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „într-o ţară civilizată ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi...
ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
#CFR Cluj FC Voluntari cronica meci, #CFR Cluj domina Liga 1, #CFR Cluj victorie lejera Voluntari , #stiri Liga I