Liga 1: Brasovul si Astra, remiza in ultimul joc al zilei

Duminica, 01 Martie 2015, ora 22:30
1691 citiri

FC Brasov si Astra Giurgiu au remizat, scor 1-1, in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 19, stagiunea 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Cristi Ganea, respectiv Tembo.

Ganea a punctat in minutul 40, dupa ce a profitat de o pasa gresita a lui Laban si a marcat la coltul scurt cu un sut plasat.

Pana sa egaleze Astra, Brasovul a avut doi oameni eliminati, pe Bencun in minutul 64 si pe Juric in minutul 78.

Egalarea a venit prin Tembo in minutul 80, cu un sut foarte frumos de la distanta.

Astra ramane pe 5 cu acest egal, cu 32 de puncte, la egalitate cu Dinamo, in timp ce Brasovul este pe 11, cu 20 de puncte.

FC Brasov: F. Iacob - G. Matei, Novakovic, Artjunin, Novak - Juric, Zlomislic - Bencum, C. Ganea, Aganovic - M. Constantinescu.

Astra: S. Lung jr. - Gorupet, Oros, Ben Youssef, J. Morais - Laban, Seto, Florescu - G. Enache, Fatai, Budescu.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#egal astra brasov liga I, #cronica brasov astra liga, #brasov si astra remiza , #stiri Liga I