Liga 1: Astra, victorie fara glorie cu Hermannstadt

Sambata, 20 Octombrie 2018, ora 17:54
3554 citiri

Astra Giurgiu a reusit sa se impuna fara sa straluceasca in etapa cu numarul 12 in deplasarea de la Hermannstadt.

Formatia de la malul Dunarii a castigat partida cu scorul de 2-0, ambele goluri fiind marcate in partea secunda.

Llullaku a deschis scorul in minutul 60, "decarul" Astrei transformand fara niciun fel de emotie o lovitura de la 11 metri obtinuta de Begue.

Un sfert de ora mai tarziu Erico a punctat pentru 2-0 dupa o gafa uriasa a portarului Cabuz, care a iesit pe sub minge la un corner executat de Alibec.

Astra castiga cu Hermannstadt si echipa de la Giurgiu ramane pe loc de playoff dupa 12 etape jucate in sezonul regular.

ECHIPELE DE START

FC Hermannstadt: Cabuz - Company, Mijuskovic, Dandea, Pamfile - Antonov, Dalbea, Curtea - Petrescu, Tsoumou, Nkololo

Rezerve: Niga, Pirvulescu, Chalkiadakis, Serediuc, Rusu, Blanaru, I.Stoica

Antrenor: Vasile Miriuta

Astra: Lazar - Belu, Erico, Cestor, Trusescu - Biceanu, Koukou - V. Gheorghe, Begue, Llullaku - Alibec

Rezerve: Miguel Santos, Moise, Buter, Rosu, Zoua, Bejan, Bahamboula

Antrenor: Gigi Multescu

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
#Astra Hermannstadt rezultat, #rezultate Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate