FCSB castiga in fata echipei lui Edi Iordanescu

Vineri, 06 Decembrie 2019, ora 22:24
11580 citiri

FCSB si-a luat revansa in fata Mediasului lui Edi Iordanescu, reusind sa se impuna pe teren propriu in etapa cu numarul 20.

Gruparea din Berceni a castigat cu scorul de 2-0 la capatul unui meci destul de complicat, in care ardelenii au avut si ei sanse mari de a marca.

Prima repriza a partidei disputata pe un National Arena dezolant de gol a fost complicata pentru gazde, care au suferit destul de mult.

Cea mai mare ocazie a fost ratata de medieseni la jumatate primei parti, atunci cand balonul trimis de Ely Fernandes a fost respins greu de Balgradean, iar Bus a trimis in bara.

Dennis Man a iesit si el la rampa cu putin timp inainte de pauza trimitand peste transversala din 2 metri, singur cu portarul.

Lucrurile s-au schimbat in partea secunda, gazdele reusind sa marcheze de doua ori pentru a securiza o victorie importanta.

Coman a deschis scorul in minutul 66, atunci cand a pus latul la un balon trimis din prima de Florin Tanase in careul mic, dupa o pasa superba a lui Morutan.

Man a marcat pana la urma dupa o cursa fantastica, insa apoi a iesit in evidenta cu alte doua sanse uriase ratate pana la fluierul de final.

FCSB castiga un meci complicat in fata Mediasului si echip lui Becali se gandeste tot mai mult la lupta pentru titlu din play-off.

Desfasurarea meciului:

Min.90+3 Finalul partidei! FCSB se impune cu destul de multe emotii!

Min.89 Inca o sansa uriasa ratata de Man!

Min.81 Ce ocazie! Man are o noua sansa uriasa, insa Fofana reuseste sa il blocheze!

Min.79 GOOOL FCSB! Man inscrie dupa o cursa foarte frumoasa!

Min.66 GOOOL FCSB! Coman deschide scorul!

Min.49 Ce ocazie! Balgradean intervine salvator in fata lui Chamed!

Min.46 Incepe partea secunda.

_____________________

Min.45+1 Finalul primei reprize vine cu explozia unei petarde.

Min.45 Man trimite peste poarta din 2 metri!

Min.36 Man suteaza de la distanta, insa Plesca scoate in corner.

Min.25 Schimbare Medias: Roberto Romeo intra in locul debutantului Ciocan.

Min.23 BARA MEDIAS! Bus suteaza din interiorul careului, balonul este deviat in bara!

Min.14 Coman este lansat bine spre careul advers, insa jucatorul FCSB e blocat bine.

Min.6 Asa cum era de asteptat, FCSB incepe in ofensiva si ameninta poarta lui Plesca din primele minute.

Min.1 Incepe partida!

20:30 - Incepem cu un mesaj de incurajare pentru Albania, tara afectata de un serios cutremur nu cu mult timp in urma.

ECHIPELE DE START

FCSB: Balgradean - V. Cretu, Planic, Soiledis, Pantiru - Ov. Popescu, Nedelcu, Fl. Tanase - Man, Gnohere, Fl. Coman

Rezerve: A. Vlad, C. Manea, L. Filip, Morutan, Vina, I. Hora, A. Popa

Antrenor: Bogdan Vintila

Gaz Metan: Plesca - Pleasca, Larie, M. Constantin, Velisar - Fofana, Droppa - S. Ciocan, N. Chamed, Ely Fernandes - S. Bus

Rezerve: Al. Popa, R. Romeo, Trif, R. Popa, Diakota, P. Costea, N. Rosu

Antrenor: Edward Iordanescu

Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...
Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...
#FCSB Medias Liga 1, #Liga 1 meciuri program, #FCSB Medias Liga 1 rezultat , #rezultate