Egal spectaculos intre Gaz Metan Medias si Viitorul

Miercuri, 05 Decembrie 2018, ora 19:23
3105 citiri

Gaz Metan Medias si Viitorul au terminat la egalitate, scor 2-2, partida jucata miercuri seara in etapa cu numarul 18 a Ligii 1.

Scorul a fost deschis in minutul 25, atunci cand Luchin a inscris un autogol demn de cascadorii rasului.

Bucuria gazdelor a durat insa doar 6 minute, pentru ca Dragus a restabilit egalitate cu o reluare din apropiere, dupa o actiune buna a lui Vodut.

Pana la pauza nu s-a mai marcat, insa Gaz Metan Medias a intrat la cabine in inferioritate numerica, dupa ce Marius Constatin a fost eliminat usor pentru ca l-a lovit cu cotul pe Lucin.

Viitorul a preluat conducerea in minutul 74, cand Houri, intrat pe teren cu doar 5 minute inainte, l-a invins pe Plesca cu un sut din interiorul careului.

Gazul insa nu s-a predat si a restabilit egalitate in minutul 89, prin nou-intratul Yazalde.

In urma acestui rezultat, Viitorul ramane pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, cu 33 de puncte, in timp ce Gaz Metan Medias ocupa pozitia a 5-a, cu 27 de puncte.

GAZ METAN MEDIAS: Plesca - Cretu, Dialo, Constantin, Busu - Cristea, Aurelio - Romeo, Olaru, Fernandes - Fortes.

Antrenor: Mihai Teja.

VIITORUL: Cojocaru - Lima, Luchin, Ghita, de Nooijer - Artean, Baluta, Vina - Hagi, Vodut, Dragus.

Antrenor: Gheorghe Hagi.

Arbitru: Catalin Popa.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...