Luni, 02 Decembrie 2019, ora 22:33
9821 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a facut un nou pas gresit in Liga 1, formatia de la malul Marii Negre pierzand pe terenul Botosaniului.

Scorul final a fost 1-0, unicul gol fiind inscris de Ongenda din penalti.

Partida a inceput cu o mica intarziere, organizatorii reusind cu greu sa degajeze suprafata de joc de zapada cazuta in ziua meciului, asta desi ar fi trebuit ca instalatia de incalzire a gazonului sa functioneze.

Rezultatul interventiei cu lopata a fost suficient pentru ca brigada de arbitri sa accepte inceperea partidei, insa gazonul n-a fost nici pe departe potrivit pentru fotbal.

Sigurul gol a fost inscris in prima repriza, dintr-un penalti scos de Roman dupa un faul imprudent al portarului Cabuz.

Ongenda a marcat, insa francezul n-a mai rezistat pe teren decat cateva minute, fiind apoi schimbat dupa ce s-a accidentat.

Viitorul pierde la Botosani si face un nou pas gresit in lupta pentru play-off.

Botosani - Viitorul 1-0

Min.90+3 Finalul partidei!

Min.17 GOL BOTOSANI! Ongenda deschide scorul din penalti!

Min.1 Fluier de start in acest meci!

20:30 - Debutul partidei este amanat cateva minute. Organizatorii incearca sa degajeze terenul de zapada.

ECHIPELE DE START

FC Botosani: E. Pap - Patache, Harut, Chindris, Tiganasu - Papa, Rodriguez - Ashkovski, Ongenda, M. Roman I - Ofosu

Rezerve: Hankic, Keyta, Ebenhofer, Kolesovs, Moussa, Andronic, Holzmann

Antrenor: Marius Croitoru

FC Viitorul: Cabuz - Mladen, Tiru, Ghita, De Nooijer - Artean, V. Achim, Iacob - Houri - Rivaldinho, L. Munteanu

Rezerve: Buzbuchi, Dulca, C. Matei, Pitu, Calcan, Ciobanu, Boboc

Antrenor: Gheorghe Hagi

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...