Umilinta pentru Laurentiu Reghecampf in Emirate

Duminica, 21 Octombrie 2018, ora 09:02
4578 citiri

Antrenorul roman Laurentiu Reghecampf a suferit o dura infrangere impreuna cu echipa sa Al Wahda in campionatul din Emiratele Arabe Unite.

Wahda a pierdut foarte clar partida de pe teren propriu cu Al Dhafra, scor 2-4, dupa ce in minutul 23 scorul arata un neverosimil 0-3!

In minutul 41, gazdele au redus din diferenta prin Batna, 1-3, dar scorul a luat din nou proportii dupa pauza, in minutul 50, prin autogolul lui Al Kamali.

Scorul final a fost 4-2, iar acesta este al doilea esec din acest sezon pentru Reghe, al doilea in ultimele trei meciuri.

Al-Wahda este acum pe locul 4 in campionat, cu 12 puncte, doar doua mai putine fata de liderul Al Sharjah.

Trupa fostului antrenor stelist a marcat 21 de goluri si a primit 13 in cele 6 partide disputate in campionatul din Emirate in actuala stagiune.

Pentru echipa tehnicianului roman urmeaza deplasarea pe terenul ocupantei locului 12, Al Nasr.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#umilinta pentru Reghecampf in Emirate, #esec umilitor Wahda Reghecampf Emirate , #stiri Laurentiu Reghecampf