Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
A   A   A
Kovesi refuza pentru a patra oara sa se prezinte in fata comisiei de ancheta din Parlament
Marti, 14 Noiembrie 2017, ora 14:19
Sefa DNA, Laura Codruta Kovesi, a refuzat pentru a patra oara sa se prezinte in fata comisiei parlamentare de ancheta privind alegerile prezidentiale din 2009, unde fusese chemata pentru miercuri...
14.11.2017, 20:40 -eleefe :poate altcineva
ne scapa de corupti, in niciuncaz cucoana asta...
scoala facuta cu baschetul si taticul..
taticul prieten cu blaga
blaga propune fata lui basescu(alt nenorocit)
procuror general la 28 de ani printr-o numire de genul eba europarlamentar
nu uitati ca a avut aviz negativ de la csm...lui basescu i s-a rupt ...
14.11.2017, 17:03 -alphpha :Când
parlamentul este numit de tot mai multălume o Rușine națională, o comisie alcătuită la cererea unui condamnat penal pentru a se răzbuna pe persoana instituției care-l anchetează, respectiva comisie nu numai că n-are nici o greutate și nu merită nici un respect, ci e copărtașă la potlogăria condamnatului. Parlamentul nostru n-are nimic in comun cu parlamentele adevăratelor democrații decat numele.
14.11.2017, 16:29 -Gile :Interesant
De ce nu-l cheama pe Monta sa ne spuna ce a vrut sa zica atunci cand a behait: inseamna ca au furat mai mult decat noi !
Vrem sa stim si noi cat au furat cei din mafia PSD la alegerile din 2009 !
14.11.2017, 16:24 -Gile :Interesant
Ii alearga Kovesi pe interlopii din shparlament ca oamenii de la munte : ii mai lasa cinci minute ... !
14.11.2017, 16:04 -parerea :CAND COMISIILE
vor fi profesioniste, constituite legal, nu locuri de rafuieli politice intre gasti bolnave de putere, putem lua in calcul bunul simt si buna credinta! Pana atunci, REFUZ sa platesc din banii mei, acesti clovni nereusiti!!!
14.11.2017, 16:02 -Mr.Smith :Băsescu & lkv
Pană și Băsescu idolul vostru a zis că in secunda doi ar trebuii arestată ! Daca un ex sef de stat face afirmația asta e clar ! Cred că o sa fie colega de suferința la Targsor cu madam Udrea !
14.11.2017, 16:20 -basil :Vad ca acum va place Basescu! Ce le mai dati voi la intors!
.
14.11.2017, 16:01 -Ariana din Carpati :Chiritoaie, oaie, oaie...
Tot citind pe ziare.com (dealtfel singura "presa" romaneasca pe care o citesc cand simt nevoia sa ma informez de-acasa) trag concluzia ca "doamna justitie" a ajuns un fel de "Chiritoaie" in provincie deoarece cine ar putea considera dreptate sau justitie aceasta bulibaseala reglementara la care asistam in Romania? Vorba ceea: " Chiritoaie oaie, oaie/ ce te tii asa barzoaie/ desi ai ajuns numai o zoaie..."?

Oare ar mai fi nevoie de justitie daca aceasta dimensiune juridica capata infatisarea dreptatii a mii de interpretari, adica dupa cum il taie capul pe fiecare in parte ? ! Se spune ca unde-i lege nu-i tocmeala. Atunci de ce Legea este pentru unul muma si pentru altul ciuma? Mai avem oare nevoie de aceasta inventie a unui " binom multimilenar " cu doua fete? Oare nu am avansat nici o iota de cand moneda cu doua fete si-a pus amprenta pe suflul civilizator al omenirii?

Cui foloseste de fapt un "stat de drept" daca dreptatea este conforma cu "ideea de dreptate a fiecarei fiinte in parte"? Nu cumva este ceva arbitrar suprapus peste LEGEA GLIEI si-a Naturii Mama? Am uitat oare sa mai gandim? Cum ramane cu " cogito ergo sum/cuget deci exist" a marelui filosof Descartes? Cand spui ..." si celor de o Fiinta cu Tatal..." sau ..."nascut si nu facut"... nu cumva spui ca ceea ce nu este nascut si nu este de o fiinta cu tatal este un lucru pe care l-ai "creat" si faci ce vrei cu el? Am devenit cumva " creaturile" cuiva si bataia de joc a acestuia?

Asadar, atunci cand cugeta altii pentru noi oare mai existam ca fiinte omenesti? Nu am devenit cumva niste cosmoizi, cum spunea Lucian Blaga, adica niste lucruri fara noima in mainile unor manipulatori? Va las sa raspundeti acestor intrebari existentiale majore si abia dupa aceea sa mai vorbim despre importanta acestei justitii pe care as numi-o Chiritoaie, zoaie, zoaie, ce-a facut prapadul de pe lume ca sa nu zic c-a facut-o chiar de ... oaie.

S-auzim numai de bine,
Ariana din Carpati
14.11.2017, 16:00 -Nosferatu :Trolii PSD cu spume la gura
Comisia lu' peshte care investigheaza de ce creste iarba sau daca a crescut sau nu, care pierde banii si freaca menta pe banii contribuabililor absolut fara nici un motiv altul decit a crea furtuna intr-un pahar si pentru a creea iluzia ca se lucreaca precum Caramitru la indemnul lui Dinescu: "Fa-te ca lucrezi"! In plus Parlamentul Romaniei ales la 2016 a fost compromis din start cind si-a pus ca presedinte de camera deputatilor un condamnat penal si ca presedinte de senat un inculpat care mai e si semnil pe deasupra! Daca ar fi sa investigheze ceva un motiv serios ar fi faptul ca scursuri penale impinzesc aceasta institutie care acuma vrea sa traga la raspundere pe cele care lupta impotriva coruptiei! Pina Dragnea si Tariceanu nu dispar din Parlament, pina ce asaltul impotriva Justitiei continua pina ce onoarea si demnitatea Romaniei este calcata in picioare de aceatsa gashka de interlopi, Parlamentul Romaniei este ZERO! Si cine ii apara aceste gunoaie este ca ei!

Desteapta-te romane!
14.11.2017, 15:58 -basil :Lasa Borgia, nu fi suparata ca si Dragnea i-a belit porcul, dar de
geaba.
De acord, sa fie lege! Dar cand ma gandesc si vad cine face si cum face legile, tare ma tem ca legi bune tot nu o sa avem, cu toate ca Dragnea&co sunt trecatori.
14.11.2017, 15:49 -JackMalletFlute :hartzuirea sefei DNA de catre trepadusii grupului infractional
organizat - DNA il cerceteaza pe dragnea pentru constituire a unui grup infractional organizat - parlamentul nu este nici procuratura, nici tribunal - parlamentul trebuie sa faca legi, nu justitie - guvernul trebuie sa administreze tara, nu sa faca legi
14.11.2017, 15:47 -Borgia :Basile
Basile ,Adika asta era la un șpriț cu sistemul la Oprea acasă și judecători știe nimic ? Ai să fie legea pt toți și toți să plătească pt faptele lor ! Santaj făcea și Hoover in US cu fbi-ul lui ! Il șantaja pe Kennedy că era pe invers,senatori,procurori ,etc asta de ce nu ar face idem că sa iși mențină postul? Care nu cumva sa nu se audă de măgăriile din vie ? Odată și odată tot se sparge bubuoiul ! Sa dus draqu Băsescu cu statul lui de drept ,cand de fapt se ciordea in nesimtire.. azi are credibilitate zero ,asia cu asta ! Legea e lege pt toți !daca nu, atunci hai sa ne pisam pe ia , o rezolvam in american style fix că in westul sălbatic ! Nu trageți in pianist... Astia gen lkv & dragnea sunt trecatori , instituțiile Forever..
14.11.2017, 16:13 -basil :Pai nu de geaba spun americanii ca ne aflam in situatia in
care se aflau ei in anii 70. Santajul practicat intre politicieni, direct sau prin presa, este ca un joc de societate pentru ei. Tu nu vezi ca traim intr-o societate in care o mafie transpartinica detine toate resursele tarii. Imi repugna sa fac propaganda in favoarea vreunui politician. Goana lor dupa bani si numai bani, fara sa avem in 27 de ani un proiect de tara, ne-a dus sa fim cea mai nenorocita tara din Europa incat iti este rusine sa spui in strainatate ca esti roman. Treziti-va oameni buni, nu mai aparati toti borfasii care populeaza partidele politice.
14.11.2017, 15:22 -mutu2 :Parlamentul nu se poate substitui justiției
Ce le-ar mai place să vină Kovesi in fața comisiei pentru a-și face penalii numărul.Dacă sunt probleme de ordin penal nu trebuie să ajungă la parlament ci la justiție.Parlamentul nu poate da sentințe.
1 / 3 Inainte>> 
Versiuni: mobil / Web
Contact  |  Ajutor