Ionut Radu, egalul lui Cristiano Ronaldo, in Juventus - Genoa (Video)

Duminica, 21 Octombrie 2018, ora 08:24
6395 citiri

Tanarul portar al nationalei Romaniei de tineret, acolo unde este si capitanul echipei, Ionut Radu a facut un meci mare in compania lui Juventus Torino, sambata seara in Serie A, meci in care si-a intalnit idolul, fostul star al lui Real Madrid.

S-a terminat 1-1 partida, primele puncte pierdute de Juve in acest sezon, dupa golurile semnate de Ronaldo si Bessa, minutele 18 si 67.

E primul egal facut de Juventus dupa 8 victorii la rand in Serie A, iar Napoli a profitat de acest pas gresit si a venit la 4 puncte in spate, dupa victoria cu 3-0 la Udinese.

Romanul Radu s-a remarcat inca din minutul 10 cand a prins un prim sut al lui Ronaldo pe poarta. In minutul 14, a fost salvat de bara la sutul aceluiasi Ronaldo, dar la golul din minutul 18 a gresit, respingand mingea direct in picioarele marelui atacant de 33 de ani.

Acelasi Ronaldo l-a mai pus o data la treaba pana la pauza pe tanarul Radu, care a mai bifat o parada, dupa cum puteti urmari in imaginile VIDEO de aici.

Ultima interventie a romanului a fost semnata in minutul 81, dupa un corner batut de Pjanici, cand Radu a iesit la timp si a boxat din fata lui Mandzukici.

Portarul Andrei Ionut Radu are 21 de ani si a bifat deja 4 partide in Serie A in poarta lui Genoa.

Cu el in poarta si lider in vestiar, nationala Romaniei Under 21 s-a calificat pentru prima data dupa 20 de ani la un Campionat European.

Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...
#Andrei Radu egalul lui Cristiano Ronaldo, #Radu portar Genoa egal cu Juventus, #Video parade Radu meci Juventus Cristiano , #stiri Juventus Torino