Irina Begu s-a certat cu arbitrul in timpul meciului cu Angelique Kerber de la Roma

Miercuri, 16 Mai 2018, ora 19:00
7952 citiri

Irina Begu a avut un dialog aprins cu arbitrul de scaun, in timpul meciului cu Angelique Kerber, din turul doi de la Roma.

Finalul confruntarii a fost foarte tensionat, iar Irina s-a aratat deranjata de faptul ca arbitrul i-a cerut sa nu mai faca pauze lungi intre puncte.

"Haide! Mai lasa-ma in pace! Doar la mine tii cont si numeri secundele", i-a spus Irina arbitrei.

Acest episod a avut loc in setul decisiv, cand scorul era 5-5 si 40-40. Imediat dupa cearta cu arbitrul, Irina si-a pierdut serviciul si Kerber a luat optiunea decisiva pentru victorie.

Irina a fost eliminata in cele din urma dramatic de Angelique Kerber (12 WTA) in turul doi de la Roma.

Sportiva noastra a cedat dupa mai bine de doua ore de joc, cu 6-3, 5-7, 5-7.

Mai departe, Kerber o va intalni pe Maria Sakkari in optimile de finala, jucatoarea care a eliminat-o pe Karolina Pliskova.

C.S.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#cearta Irina Begu Roma, #Irina Begu Roma, #Irina Begu Angelique Kerber , #stiri Irina Begu