Irina Begu s-a certat cu arbitrul in timpul meciului cu Angelique Kerber de la Roma

Miercuri, 16 Mai 2018, ora 19:00
7952 citiri

Irina Begu a avut un dialog aprins cu arbitrul de scaun, in timpul meciului cu Angelique Kerber, din turul doi de la Roma.

Finalul confruntarii a fost foarte tensionat, iar Irina s-a aratat deranjata de faptul ca arbitrul i-a cerut sa nu mai faca pauze lungi intre puncte.

"Haide! Mai lasa-ma in pace! Doar la mine tii cont si numeri secundele", i-a spus Irina arbitrei.

Acest episod a avut loc in setul decisiv, cand scorul era 5-5 si 40-40. Imediat dupa cearta cu arbitrul, Irina si-a pierdut serviciul si Kerber a luat optiunea decisiva pentru victorie.

Irina a fost eliminata in cele din urma dramatic de Angelique Kerber (12 WTA) in turul doi de la Roma.

Sportiva noastra a cedat dupa mai bine de doua ore de joc, cu 6-3, 5-7, 5-7.

Mai departe, Kerber o va intalni pe Maria Sakkari in optimile de finala, jucatoarea care a eliminat-o pe Karolina Pliskova.

C.S.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
#cearta Irina Begu Roma, #Irina Begu Roma, #Irina Begu Angelique Kerber , #stiri Irina Begu