Irina Begu, invinsa dramatic de Angelique Kerber in turul doi de la Roma

Miercuri, 16 Mai 2018, ora 18:41
32090 citiri

Irina Begu a fost eliminata dramatic de Angelique Kerber (12 WTA) in turul doi de la Roma.

Sportiva noastra a cedat dupa mai bine de doua ore de joc, cu 6-3, 5-7, 5-7.

Startul meciului a fost echilibrat, dar Irina a reusit sa se desprinda in finalul primului set, pe care l-a castigat cu 6-3 dupa ce a facut doua break-uri la rand.

In setul secund, Kerber a luat un avantaj rapid, Irina a avut o revenire in game-ul cu numarul zece, dar si-a pierdut apoi imediat serviciul si soarta confruntarii a fost transata in setul decisiv.

Cu moralul zdruncinat, Irina si-a pierdut rapid serviciul in setul decisiv, dar a gasit puterea sa revina, dupa ce a luptat pentru fiecare minge la intensitate maxima.

A ratat insa o minge de break si, implicit sansa de a conduce cu 5-3. Irina a mai avut insa o revenire incredibila, a egalat la 5, dar si-a pierdut din nou serviciul si apoi a cedat si partida.

Mai departe, Kerber o va intalni pe Maria Sakkari in optimile de finala, jucatoarea care a eliminat-o pe Karolina Pliskova.

Partida cu ocupanta locului 42 WTA va avea loc joi, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

BEGU - KERBER 6-3, 5-7, 5-7

18:41 - Kerber isi face serviciul si castiga partida!

18:37 - Kerber face break si serveste din nou pentru castigarea meciului!

18:30 - Dubla greseala comisa de Kerber si scorul devine 5-5! Ce final avem!!!

18:29 - Irina rateaza prima minge de break, dar mai obtine inca una!

18:28 - Minge de break pentru Irina!

18:24 - Kerber face break si va servi pentru castigarea meciului!

18:18 - Irina rateaza o minge de break si scorul devine 4-4! Un moment crucial, sa vedem cum trece Irina peste aceasta ratare!

18:11 - Irina isi face superb serviciul si conduce cu 4-3! Se joaca intens, pentru fiecare punct. Avem parte de un final superb!

18:07 - Irina face rebreak si egaleaza la trei!

18:03 - Irina isi face din nou serviciul, iar Kerber conduce cu 3-2.

17:59 - Kerber conduce cu 3-1.

17:52 - Irina isi face serviciul si Kerber are 2-1.

17:49 - Kerber se distanteaza la 2-0.

17:45 - Kerber incepe setul decisiv cu un break!

17:41 - Irina rateaza un punct decisiv dintr-o situatie foarte simpla, trimite in fileu, iar Kerber castiga setul secund cu 7-5! Avem set decisiv!

17:34 - Kerber face break si trece in avantaj, 6-5! Nemtoaica serveste din nou pentru a trimite meciul in decisiv!

17:29 - Irina face break si egaleaza la 5!

17:24 - Irina iese cu bine dintr-o situatie complicata, e 5-4 pentru Kerber, iar nemtoaica serveste acum pentru a trimite meciul in set decisiv.

17:21 - Kerber face 5-3 si presiunea este acum pe Irina.

17:15 - Irina isi face serviciul si scorul este 4-3 pentru Kerber.

17:12 - Irina rateaza doua mingi de break, iar Kerber face 4-2.

17:08 - Irina isi face cu greu serviciul si scorul este 3-2. Kerber joaca insa din ce in ce mai bine.

17:04 - Game la zero reusit de Kerber si scorul este 3-1.

17:00 - Game dramatic, cu multe rasturnari de situatie, dar Kerber face break si are 2-1!

16:51 - Irina face rebreak la zero si scorul este 1-1!

16:48 - Irina are 40-0, dar pierde cinci puncte la rand si Kerber incepe setul secund cu un break!

16:37 - Irina face break la zero si castiga primul set cu 6-3!

16:35 - Game alb pentru Irina, care conduce cu 5-3!

16:31 - Irina face break si conduce cu 4-3!

16:28 - Game fara emotii pentru Irina si scorul este 3-3.

16:24 - Echilibrul continua, iar Kerber conduce cu 3-2.

16:20 - Game foarte echilibrat, dar Irina egaleaza la doi.

16:14 - Irina rateaza o minge de break, iar Kerber face 2-1.

16:10 - Irina reuseste sa egaleze la unu.

16:05 - Inceput echilibrat, dar Kerber isi face serviciul si are 1-0.

16:03 - A inceput meciul!

15:57 - Meciul va incepe cu Kerber la serviciu.

15:55 - Cele doua jucatoare au iesit pe teren.

15:42 - S-a terminat meciul dintre Keys si Vekici, urmeaza in cateva minute confruntarea dintre Irina si Angelique.

Info:

Irina ocupa locul 41 in clasamentul WTA, in timp ce Kerber este pe locul 12.

Scorul in intalnirile din circuitul WTA este 3-2 in favoarea jucatoarei din Germania.

Partida este televizata de postul Digi Sport 2.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Irina Begu Angelique Kerber, #Irina Begu Angelique Kerber LIVE, #Irina Begu Roma, #Irina Begu Roma LIVE , #stiri Irina Begu