Presa britanica dezvaluie motivul pentru care Ianis Hagi s-a suparat: Steven Gerrard trebuie sa intervina

Luni, 16 Martie 2020, ora 18:01
29622 citiri

Presa britanica a scris ca Ianis Hagi a fost afectat dupa un episod petrecut pe teren in meciul pe care Rangers l-a disputat in Europa League contra celor de la Bayer Leverkusen.

Jurnalistii de la The Sunday Post noteaza ca Steven Gerrard ar trebui sa profite de pauza cauzata de pandemia de coronavirus pentru a ridica starea de spirit a unor jucatori, printre care si Ianis Hagi.

Conform sursei citate, Ianis ar fi suparat pe faptul ca nu a fost lasat de colegi sa execute o lovitura libera, desi luase mingea in mana.

"Hagi a luat mingea si era dornic sa repete lovitura din care a inscris luna trecuta contra celor de la Braga. O dezbatere a jucatorilor a fost condusa de capitanul James Tavernier, care a decis ca Borna Barisic trebuie sa bata lovitura libera.

Lui Hagi nu i-a convenit deloc. A parut suparat rau. Alfredo Morelos l-a implorat sa tina capul sus dupa acest moment. Steven Gerrard trebuie sa intervina", a scris sursa citata.

In partida din Europa League, Ianis a fost introdus pe teren abia in minutul 68, cand Leverkusen conducea cu 2-0.

In minutul 78, Ianis a vrut sa execute o lovitura libera, dar Barisic i-a luat mingea din mana si l-a dat la o parte. In cele din urma, acesta a tras putin pe langa poarta.

In cele din urma, Leverkusen a castigat meciul cu Rangers, din optimile Europa League, cu 3-1.

De la transferul in Scotia, Ianis are 3 goluri marcate si 2 pase de gol oferite in toate competitiile.

C.S.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...