Ianis Hagi, folosit din postura de rezerva contra lui Leverkusen: Iata cum a jucat

Joi, 12 Martie 2020, ora 23:50
23038 citiri

Ianis Hagi a fost folosit din postura de rezerva in partida pe care Glasgow Rangers a pierdut-o in prima mansa a optimilor de finala din Europa League cu Bayer Leverkusen, scor 1-3.

Ianis a fost introdus pe teren abia in minutul 68, cand Leverkusen conducea cu 2-0.

In minutul 78, Ianis a vrut sa execute o lovitura libera, dar Barisic i-a luat mingea din mana si l-a dat la o parte. In cele din urma, acesta a tras putin pe langa poarta.

In rest, in minutele petrecute pe teren, Ianis nu a reusit nimic notabil.

Dupa evolutia slaba din ultimul meci, cand a fost certat la pauza de Steven Gerrard si scos apoi de pe teren in minutul 63, Ianis a fost trecut pe banca de rezerve si nu a mai fost titular in confruntarea cu Leverkusen.

De la transferul in Scotia, Ianis a marcat 3 goluri si a oferit 2 pase decisive.

Bayer Leverkusen a castigat aceasta partida cu 3-1, prin golurile marcate de Havertz (37), Aranguiz (67) si Bailey (88). Pentru Rangers a marcat Edmundson (75).