Ianis Hagi a jucat din nou in Liga Campionilor: Cum s-a descurcat fotbalistul roman

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 21:43
16953 citiri

Ianis Hagi a intrat pe final in partida pe care Genk a pierdut-o in deplasarea de la Napoli, scor 0-4, in ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor.

Fiul lui Gica Hagi a fost trimis pe teren in minutul 72, cand italienii conduceau deja cu 3-0.

La sase minute de la intrarea pe teren, Ianis a creat o faza periculoasa, dar colegii sai au ratat incredibil.

Apoi, in minutul 82 el a sutat pe langa poarta dintr-o pozitie foarte buna, din marginea careului, spre nemultumirea colegilor sai.

Ultima faza in care Ianis a fost implicat a avut loc in minutul 88, cand a sutat in plasa laterala din lovitura libera.

In total, Ianis a bifat 140 de minute in editia curenta a Ligii Campionilor, fara sa ofere vreun assist sau sa marcheze vreun gol.

Dupa acest rezultat, Genk incheie grupa pe ultimul loc, cu un singur punct, si este eliminata din cupele europene.