SCM Craiova a suferit o infrangere usturatoare

Sambata, 12 Ianuarie 2019, ora 21:01
4563 citiri

SCM Craiova, detinatoarea trofeului, a fost invinsa categoric de echipa spaniola Super Amara Bera Bera, cu scorul de 32-21 (18-10), sambata seara, la Irun, in Grupa D a Cupei EHF la handbal feminin.

Echipa din Banie a inceput foarte bine meciul si a condus cu 6-3 (min. 10) si 7-4 (13), dar au urmat trei goluri la rand (7-7) si gazdele au preluat controlul partidei dupa primul sfert de ora, astfel ca la pauza formatia iberica avea un avantaj de opt goluri, 18-10.

Diferenta maxima de pe tabela de marcaj a fost de 13 goluri in favoarea echipei spaniole (27-14, 29-16, 31-18), dar in cele din urma Super Amara Bera Bera a castigat cu 32-21.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...