S-a stabilit prima semifinalista de la Campionatul European de handbal feminin. Ar putea fi adversara Romaniei

Luni, 10 Decembrie 2018, ora 20:34
24002 citiri

Luni seara am aflat numele primei echipei ce si-a asigurat prezenta in semifinalele Campionatului European de handbal feminin. Rusia ar putea fi, destul de probabil, adversara Romaniei, in cazul in care echipa noastra va ajunge in semifinale.

Rusia s-a calificat astfel in semifinale dupa o victorie la scor in meciul cu Danemarca, scor 32-21, in Grupa Principala I.

Rusoaicele au dominat partida din primul pana in ultimul minut, iar la pauza conduceau in confruntarea de la Nantes cu 14-9.

Aceasta a fost a doua victorie in tot atatea partide pentru Rusia in Grupa Principala I.

In clasament, Rusia are 8 puncte si este urmata de Franta (5 puncte), Suedia (3 puncte), Serbia 2 puncte), Muntenegru (2 puncte) si Danemarca (2 puncte).

Luni seara, in Grupa Principala I va mai avea loc si meciul dintre Serbia si Muntenegru.

C.S.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#Rusia semifinale handbal, #rezultate Campionat European handbal , #nationala handbal