Romania si-a aflat a doua adversara din turneul preolimpic

Vineri, 13 Decembrie 2019, ora 10:21
9792 citiri

Nationala feminina de handbal a Romaniei isi cunoaste si a doua adversara din turneul preolimpic de anul viitor.

"Tricolorele" vor infrunta reprezentativa Muntenegrului, cea care a reusit sa invinga Serbia si sa incheie pe locul 5 in clasamentul final al Mondialului din Japonia.

Asa cum ne asteptam, Romania nu va avea o viata usoara in drumul spre Olimpiada, Muntenegrul fiind o formatie de top.

Cele doua echipe s-au intalnit de mai multe ori, ultima data chiar in grupele preliminare de la Mondiale, muntenegrencele reusind sa se impuna cu scorul de 27-26.

De asemenea, Romania a infruntat Muntenegru in ultimele doua turnee preolimpice pe care le-a jucat, in 2012 si 2016.

Duminica ne vom afla si ultima adversara din acest turneu, aceasta fiind invinsa din finala mica a Campionatului Mondial din Japonia.

Pe langa Romania si Muntenegru, din grupa a 3-a a turneului preolimpic mai face parte si Coreea de Nord.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Romania adversare handbal, #Romania handbal nationala, #Romania turneu preolimpic , #nationala handbal