Magura Cisnadie s-a facut din nou de ras in Cupa EHF

Duminica, 03 Februarie 2019, ora 14:02
4811 citiri

Echipa de handbal feminin Magura Cisnadie a pierdut al cincilea meci consecutiv in grupele Cupei EHF, duminica, pe teren propriu, in fata gruparii daneze Team Esbjerg.

Scorul a fost unul umilitor, echipa noastra pierzand la 13 goluri diferenta, 32-19 (dupa 15-10 la pauza), in a cincea partida a grupei A.

Magura are 0 puncte, iar in aceasta partida principalele marcatoare au fost Moldovan cu 9 goluri, Tomescu cu 4, pentru Magura, respectiv Solberg cu 7 reusite, pentru oaspete.

Esbjerg este deja calificata in sferturile de finala ale competitiei, avand deja 9 puncte.

In celelalte meciuri jucate de Magura, Cisnadie a pierdut cu Team Esbjerg in tur, 18-41, cu SG BBM Bietigheim, 20-34, si cu Storhamar, 18-26 si 23-28.

Magura Cisnadie va mai juca un singur meci in grupa, pe 10 februarie, in deplasare, cu Bietigheim.

Primele doua clasate din grupe se vor califica in sferturi.

Tot duminica va mai evolua in grupele Cupei EHF si SCM Craiova, campioana en-titre, de la ora 19 in deplasare in Danemarca, la Nykoping.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
#Magura Cisnadie pierde meci Cupa EHF, #nou esec umilitor pentru Magura Cisnadie , #stiri handbal