Bucurie fara margini dupa victoria Romaniei: Fetele au sarbatorit alaturi de fani succesul cu Ungaria

Vineri, 06 Decembrie 2019, ora 16:23
10600 citiri

Jucatoarele din nationala feminina de handbal a Romaniei au sarbatorit alaturi de suporteri succesul fabulos din duelul cu Ungaria, de la Campionatul Mondial.

Dupa partida castigata la ultima aruncare, "tricolorele" au iesit din sala si au cantat alaturi de fanii care le asteptau.

"Pentru Romania", melodia celor de la Voltaj, a fost preferata serii.

Dupa aceea sportivele au mers la suporteri pentru o sesiune neprevazuta de fotografii si autografe.

Romania s-a calificat, vineri, in faza urmatoare a Campionatului Mondial de handbal feminin, dupa o revenire senzationala in meciul cu Ungaria.

"Tricolorele" au fost conduse cu 6 goluri la pauza, insa au facut o repriza secunda incredibila si s-au impus cu 28-27 (10-16).

Golul victoriei a fost reusit de Cristina Neagu la ultima faza, dintr-o lovitura de la 7 metri.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Romania victorie Ungaria, #Romania Ungaria handbal rezultat, #Romania Ungaria victorie , #handbal rezultate