Victorie la scor pentru Viitorul lui Hagi in prima etapa din Liga 1. Gol fabulos pentru Ganea

Luni, 17 Iulie 2017, ora 20:21
11526 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a inceput noul sezon al Ligii 1 cu o victorie la scor impotriva celor de la Gaz Metan Medias.

Campioana en-titre s-a impus pe teren propriu cu un categoric 3-0, anuntandu-se deja ca o pretendenta la titlu si in acest an competitional.

Partida a inceput foarte prost pentru "Rege", care a fost obligat sa faca o schimbare inca din minutul 8, dupa accidentarea lui Casap.

A urmat o bara a lui Herea si se parea ca gazdele isi vor face singure greu meciul cu un adversar incapabil sa reactioneze. Chitu a inscris insa in minutul 31, trimitand simplu cu latul din 8 metri, si campionii s-au descatusat.

Cinci minute mai tarziu Cristi Ganea a reusit golul inceputului de campionat, punctand cu un exterior al piciorului stang din lovitura libera in stilul lui Roberto Carlos.

Dupa prima ora de joc, Tucudean a dus scorul la 3-0, el marcand cu o lovitura de cap din centrarea lui Benzar.

Pana la final cele doua echipe au mai avut ocazii, inclusiv o bara pentru Mediseni, insa nimeni nu a mai inscris si scorul final a ramas 3-0.

Echipele de start

FC Viitorul: Rimniceanu - Boli, Tiru, M. Constantin, Ganea - Benzar, Nedelcu, Casap - Chitu, Tucudean, Herea

Rezerve: Buzbuchi - Dumitra, Ciobanu, Lopez, Cicaldau, Purece, Baluta

Antrenor: Gheorghe Hagi

Gaz Metan Medias: Greab - Zderici, Khubuitia, Danci, Busu - Mitici, Bic - Sg. Popovici, Curtean, Olaru - Golubovici

Rezerve: Plesca - Gomes Pereira, Tircoveanu, Trif, Voicu, Buziuc, Pacurar

Antrenor: Cristi Pustai

Arbitru: Catalin Popa (Pitesti) Asistenti: Vasile Marinescu (Bucuresti), Valentin Avram (Bucuresti) Rezerva: Ionut Coza (Cernica)

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#Viitorul Hagi rezultat Liga 1, #Liga 1 rezultate, #Hagi Viitorul Liga 1 , #Viitorul