Reactia lui Gica Hagi dupa remiza cu FCSB

Sambata, 21 Aprilie 2018, ora 23:23
10214 citiri

Gica Hagi a vorbit despre partida cu FCSB, incheiata la egalitate, scor 2-2.

Hagi a explicat cum i-a surprins pe cei de la FCSB si ce s-a intamplat in repriza a doua.

"Cred ca i-am surprins total in prima repriza, prin modul in care am jucat. Nu i-am lasat sa lege doua pase. I-am surprins total. Dupa aceea, valoarea lor s-a vazut. Si eu am intrat un pic in criza, dar am facut un meci mare cu copii tineri, care arata ca au valoare

Mai bine asa, decat sa fie 0-0. Eu le-am zis in vestiar, inainte de meci, ca daca vrei sa faci un rezultat bun cu echipele mari, trebuie sa marchezi. Steaua e echipa mare, iar cand sunt conectati la maximum stiu sa joace fotbal", a spus Hagi la Telekom Sport.

FCSB si Viitorul Constanta au terminat la egalitate, scor 2-2, in etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1.

Dupa acest rezultat, FCSB ramane pe primul loc, cu 42 de puncte, insa poate fi egalata duminica de CFR Cluj, care o va intalni pe CSM Poli Iasi in deplasare. Viitorul este pe 4, cu 30 de puncte.

Etapa urmatoare, FCSB va intalni CFR Cluj pe National Arena, iar Viitorul se va duela cu CSU Craiova.

C.S.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...