O noua victorie pentru George Puscas in tricoul celor de la Reading

Sambata, 24 August 2019, ora 19:58
13546 citiri

George Puscas a jucat aproximativ 20 de minute intr-o noua victorie a echipei sale Reading, intr-o deplasare grea in Championship, liga secunda engleza.

Reading a trecut cu 2-0 de Huddersfield, proaspat retogradata din Premier League, intr-un meci in care romanul nu a fost titular, fiind introdus in minutul 69.

Ultimele 20 de minute au adus si cele 2 goluri pentru oaspeti, prin Ejaria si Morrison.

Trei goluri in patru meciuri a marcat deja George Puscas la Reading, roman care a fost adus de la Inter in aceasta vara pentru 8 milioane de euro.

Reading este pe locul 11, in timp ce Huddersfield ocupa locul 23, penultimul din clasament.

Despre Huddersfield s-a vorbit in ultimele zile ca este o formatie care il doreste ca antrenor in Anglia pe Dan Petrescu, antrenorul campioanei noastre CFR Cluj.

7 puncte dupa 5 etape are Reading in Championship, acolo unde lider este Leeds cu 13 puncte.

Etapa trecuta, Puscas a marcat doua goluri in partida cu Cardiff, scor 3-0, unul dintre ele fiind magistral, dupa o cursa de peste 50 de metri.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#George Puscas victorie in tricou Reading, #George Puscas pe teren victorie Reading , #stiri George Puscas