Ionut Radu, ghinion teribil in Serie A! A pierdut in ultima secunda cu Atalanta, dupa un meci cu multe parade de senzatie (Video)

Duminica, 15 Septembrie 2019, ora 16:08
4523 citiri

Portarul roman Ionut Radu a avut un mare ghinion in etapa curenta de Serie A, incasand un gol la ultima faza, iar echipa sa, Genoa a pierdut cu 2-1 partida cu Atalanta, in minutul 95.

La 21 de ani, Radu e titular incontestabil la Genoa in acest debut de sezon in Serie A, el bifand prima infrangere, o infrangere foarte dureroasa, venita in ultimele secunde ale prelungirilor.

Primul gol a venit pentru Atalanta dupa ce Luis Muriel l-a invins pe Radu din penalti, in minutul 64. Genoa a egalat in extremis in minutul 91 prin Domenico Criscito, tot din penalti, dar in minutul 95, ghinionul a cazut pentru Radu, care mai avusese 2-3 parade foarte bune la ocaziile oaspetilor.

Duvan Zapata a marcat atunci un gol incredibil, dupa un sut cu mare efect, mingea ducandu-se sub bara. Radu a atins balonul, dar nu a putut impiedica golul.

Radu a fost titular si integralist pentru Genoa in toate cele 3 partide din acest sezon.

E prima infrangere a Genoei din actuala stagiune, dupa un egal nebun cu AS Roma (3-3) si o victorie cu Fiorentina, scor 2-1.

Pe linkul de mai jos puteti urmari imagini VIDEO cu paradele realizate de roman in aceasta partida.

Atalanta a terminat sezonul trecut pe locul 4 in Italia si va evolua in grupele UEFA Champions League.

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...
#ghinion teribil Ionut Radu Italia la, #Radu pierde meci cu Atalanta in , #stiri Genoa