Remiza spectaculoasa si o gafa uriasa de arbitraj in Gaz Metan - Sepsi

Sambata, 27 Iulie 2019, ora 19:57
5809 citiri

Gaz Metan Media si Sepsi Sfantu Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1, un meci spectaculos din etapa a treia a Ligii 1.

Partida a fost marcata de o gafa uriasa de arbitraj, brigada condusa de Andrei Antonie nevalidand un gol clar.

Gazdele de la Medias au deschis scorul in minutul 34, atunci cand Chamed a prins un sut de zile mari si a trimis balonul in vinclu, fara sperante pentru Niczuly. In debutul partidei, oaspetii au fost aproape de gol prin Hamed, insa sutul acestuia a lovit transversala.

Cea mai controversata faza a partidei s-a petrecut in minutul 55, atunci cand Vasvari a sutat foarte bine din lovitura libera, Plesca a scos balonul in mod clar dupa linia portii, insa arbitrii au lasat jocul sa continue.

Golul nu a fost validat, desi reluarile au aratat ca acesta a fost cat se poate de clar, insa Sepsi nu a cedat si a egalat in minutul 67, prin Karanovic, cu o lovitura de cap.

Scorul final a fost 1-1 si ambele formatii ardelene raman neinvinse in acest debut de sezon.

Echipele de start

Gaz Metan: Plesca - V. Cretu, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, N. Rosu - Chamed, D. Olaru, Ely Fernandes - Sg. Bus

Rezerve: Batista - St. Draghici, Pleasca, R. Popa, R. Romeo, Sanoh, P. Costea

Antrenor: Edi Iordanescu

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Barisic, Tincu, Fl. Stefan - Vasvari - Y. Hamed, I. Fulop, Knowles, Andrezlt - Carnat

Rezerve: Fejer - Velev, Simonovski, Karanovic, Konongo, M. Stefanescu, Kilyen

Antrenor: Csaba Laszlo

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#Sepsi medias rezultat, #Gaz Metan Medias Liga 1 rezultat, #Liga 1 rezultate , #stiri Gaz Metan