Liga 1: Gaz Metan si CS U Craiova, egal intr-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului

Sambata, 22 Octombrie 2016, ora 20:11
2918 citiri

Gaz Metan Medias si CS U Craiova au oferit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale acestui sezon al Ligii 1, terminand la egalitate, scor 2-2, sambata seara, in etapa a 13-a, ultima a turului in sezonul regulat.

Meciul de la Medias a inceput spectaculos, cu o mare ocazie a atacantului gazdelor, Llullaku, dupa care colegul sau, Cristea, a trimis mingea in bara, in minutul 24.

De la oaspeti, Andrei Ivan trimite si el balonul in transversala, in minutul 32, iar deschiderea scorului vine un minut mai tarziu, la aceeasi poarta. Romeo deviaza nefericit in plasa, cu coapsa, o centrare a lui Rocha, si scorul este 1-0 pentru CS U Craiova.

Ocaziile si ritmul alert au continuat si dupa pauza, cand Llullaku a egalat, in minutul 50, dupa o centrare a lui Ciprian Petre, iar golgheterul albanez al campionatului a adus Gazul in avantaj in minutul 59, cand a impins mingea in poarta din apropiere, reusind dubla si ajungand la cota 10 in acest sezon.

Andrei Ivan, tanarul atacant al Craiovei, a inscris in minutul 63 si a stabilit scorul final, 2-2, insa ocaziile uriase au continuat. Rambe si Baluta rateaza incredibil, Ivan a luat din noua la tinta transversala, iar Eric rateaza una dintre cele mai mari sanse ale sezonului.

Meciul, poate cel mai spectaculos de pana acum al acestui campionat, se incheie astfel la egalitate.

CS U Craiova urca pe locul 2, cu 24 de puncte, la doua in spatele Stelei, in timp ce Gaz Metan ajunge la 20 de puncte, urcand pe pozitia a 5-a.

Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#egal Gaz Metan CSU Craiova, #meci spectaculos Gaz Metan CSU Craiova, #Medias Craiova 2 2 , #Liga I