Prima reactie a Garbinei Muguruza dupa victoria categorica in fata Anei Bogdan

Joi, 11 Octombrie 2018, ora 07:11
3941 citiri

Garbine Muguruza a oferit prima reactie dupa victoria categorica in fata Anei Bogdan.

Fostul numarul 1 mondial se declarata fericita de modul in care a evoluat.

"Cred ca am am facut un meci foarte bun si sunt foarte bucuroasa de modul in care am jucat in momentele importante. Ea loveste mingea foarte puternic si e foarte rapita, dar sunt fericita ca am reusit sa fac fata ritmului si s-o inving", a spus Garbine Muguruza.

"Cu cat joc mai multe meciuri, cu atat devin mai buna. Sper sa am parte de cat mai multe meciuri in acest final de sezon", a continuat aceasta.

De doar 75 de minute a avut nevoie Garbine Muguruza pentru a o invinge pe Ana Bogdan, scor 6-2, 6-1, in optimile turneului de la Hong Kong.

Mai departe, in sferturile de finala, Garbine Muguruza o va intalni pe thailandeza Luksika Kumkhum.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Garbine Muguruza reactie, #Garbine Muguruza Ana Bogdan , #stiri Garbine Muguruza