Gabi Tamas, erou pentru echipa sa din Israel. A marcat din lovitura libera in minutul 89 (Video)

Duminica, 16 Decembrie 2018, ora 11:26
3914 citiri

Fundasul roman Gabriel Tamas a fost eroul formatiei sale din Israel, Hapoel Haifa, in partida din runda curenta a campionatului israelian de fotbal.

Hapoel s-a impus in deplasarea de la Maccabi Netanya cu scorul de 2-1, dupa ce a intors soarta jocului de la 0-1 si a castigat in minutul 89, golul decisiv fiind adus de fostul fotbalist al Stelei.

Romanul a punctat din lovitura libera directa si a avut noroc cu o deviere a zidului, care a permis ca mingea sa ajunga in coltul opus locului unde portarul s-a indreptat.

Golul il puteti urmari in imagini VIDEO pe urmatorul link.

Haifa a urcat pe 5 dupa aceasta victorie, iar Netanya este cu un loc mai jos in clasament.

Gabi Tamas a marcat primul sau gol din acest sezon in Israel.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Gabi Tamas gol splendid in Israel, #Video Gabi Tamas aduce victoria lui, #Tamas gol marcat Hapoel lovitura libera , #stiri Gabriel Tamas