Remiza spectaculoasa intre Germania si Argentina (Video)

Joi, 10 Octombrie 2019, ora 10:02
3785 citiri

Germania si Argentina au oferit un meci amical superb, cu patru goluri, marti seara, la Dortmund.

In fata a 45.197 de spectatori, cele doua nationale au terminat la egalitate, scor 2-2.

Nemtii au punctat de doua ori in prima repriza, prin Gnabry (min.11), ajuns la 10 goluri marcate in 11 meciuri pentru Mannschaft, si Havertz (min.22).

Dupa pauza, sud-americanii au reusit, insa, sa restabileasca egaliatea. Au punctat Alario (min.66) si Ocampos (min.85).

Germania: Ter Stegen - Emre Can, Koch, Sule - Klostemann, Havertz, Kimmich, Halstenberg - Waldschmidt, Gnabry, Brandt.

Selectioner: Joachim Loew.

Argentina: Marchesin - Foyth, Otamendi, Rojo, Tagliafico - De Paul, Paredes - Pereyra, Dybala, Correa - Lautaro Martinez.

Selectioner: Lionel Scaloni.

Arbitru: Clement Turpin (Franta).

Înghesuială electorală la inaugurarea șantierului Spitalului Regional al Olteniei. Lia Olguța Vasilescu a venit cu o bordură VIDEO
Lucrările la noul Spital Regional al Olteniei au început vineri, 26 aprilie, cu ceremonia ”primei lopeți” la care au participat mai mulți politicieni aflați în febra campaniei electorale....
PSD, după trimiterea lui Clotilde Armand în judecată: ”Nicuşor Dan să aleagă dacă merge cu penalii în campanie”
Social-democraţii consideră că, după trimiterea în judecată a inculpatei Clotilde Armand, candidatul pentru Primăria Generală Nicuşor Dan are obligaţia morală să îşi clarifice...
#remiza amical Germania Argentina, #Germania Argentina amical video , #fotbal rezultate