PSG a oferit meciul saptamanii in Europa. Remiza cu penultima clasata din Franta dupa 1-3 la pauza si opt goluri marcate

Duminica, 16 Februarie 2020, ora 09:25
3715 citiri

PSG si Amiens au ofert meciul acestui sfarsit de saptamana in fotbalul european, un meci cu 8 goluri, in care se parea ca parizienii au revenit dupa ce au fost condusi la pauza cu 3-1, dar au primit lovitura decisiva in prelungiri.

Gazdele de la Amiens au inceput fabulos intalnirea cu campionii Frantei, marcand de 3 ori in primele 40 de minute, prin Guirassy, Kakuta si Diabate. Un forcing fulminant, temperat usor de PSG la final de prim mitan, prin golul lui Herrera.

Parizienii au avut o parte secunda deosebita, in care totul a intrat. Pana in minutul 74, PSG a intors situatia pe tabela, avand 4-3, dupa reusitele semnate de Icardi si Kouassi, ultimul bifand o dubla in minutele 60 si 65.

Finalul a fost unul incendiar, iar Guirassy, acelasi care a inceput seara cu gol in minutul 5, a si inchis tabela la 4-4, dupa golul sau din minutul 91, venit dupa pasa lui Cornette.

Cele 8 goluri din partida le puteti urmari in imagini VIDEO aici.

PSG ramane lidera incontestabila din Franta, cu 62 de puncte, in timp ce Marsilia e pe 2 cu 49 de lungimi. Amiens este pe 19, penultimul loc, cu doar 21 de puncte.

E bine de punctat faptul ca antrenorul Thomas Tuchel a trimis in teren o garnitura fara vedetele Kylian Mbappe sau Neymar, odihniti pentru meciul de marti cu Borussia Dortmund din optimile Champions League.

PSG ramane astfel invincibila din 1 noiembrie 2019 incoace dupa 24 de meciuri in toate competitiile.

Borussia - PSG are loc marti de la ora 22, turul optimilor de finala din UCL, partida LIVE text pe Ziare.com.

Noi recorduri de senzatie pentru Liverpool dupa o noua victorie in Premier League

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#PSG meciul saptamanii Europa, #PSG egal cu Amiens 8 goluri, #Video rezumat partida fabuloasa egal Amiens , #stiri fotbal