PSG a marcat noua goluri intr-un meci halucinant din Franta (Video)

Sambata, 19 Ianuarie 2019, ora 20:42
5904 citiri

Paris Saint-Germain a reusit o victorie la un scor de maidan in actuala runda din campionatul francez de fotbal, Ligue 1.

Gruparea lui Cavani, Neymar sau Silva a castigat cu 9-0 in fata celor de la En Avant Guingamp, in etapa cu numarul 21. Trupa lui Tuchel a facut spectacol pe Parc des Princes si a ramas neinvinsa in actualul sezon din Franta, ducandu-se la 13 puncte distanta de locul 2.

Neymar a semnat o dubla in minutele 11 si 68, Mbappe a semnat un hattrick in minutele 37, 45 si 80, Cavani a dat si el trei goluri, minutele 59, 66 si 75, iar Meunier a marcat ultimul gol, in minutul 83.

Victoria aceasta a venit la 10 zile distanta de umilinta traita de elevii lui Thomas Tuchel in Cupa Ligii Frantei, atunci cand Guingamp s-a impus cu 2-1 pe Parc des Princes.

Guingamp e ultima clasata din Ligue 1, cu doar 14 puncte la activ.

Cele noua goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „într-o ţară civilizată ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi...
ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
#PSG marcheaza 9 goluri meci fabulos, #video rezumat Ligue 1 PSG mare , #stiri fotbal