Pasa de gol pentru Alex Maxim, dar esec pentru echipa sa in cel mai nebun meci al zilei in Germania

Sambata, 13 Ianuarie 2018, ora 20:17
2832 citiri

Mijlocasul roman Alexandru Maxim si-a facut datoria pentru echipa sa FSV Mainz 05, care a fost eroina negativa a etapei din Germania, in poate unul dintre cele mai nebune meciuri din Europa.

Mainz a condus in deplasarea de la Hannover cu 2-0 in minutul 31, al doilea gol venind din pasa lui Maxim pentru Hack. Muto facuse 1-0 pentru oaspeti in minutul 26.

Se parea ca este un meci aproape rezolvat pentru Mainz, dar Hannover a revenit incredibil, Fullkrug marcand un hattrick in minutele 33, 38 (din penalti) si 75.

Maxim a fost titular la Mainz, dar a fost inlocuit in minutul 63 cu Donati.

Mainz ramane pe 15 in clasament cu 17 puncte la activ, iar gazdele de la Hannover sunt pe 10 in Bundesliga, cu 26 de lungimi.

Fostul jucator de la Pandurii a venit la Mainz de la Stuttgart din vara lui 2017, avand pana acum 11 meciuri si un gol marcat.

SUA, mesaj puternic de apreciere și susținere pentru România, la 20 de ani de la aderarea la NATO FOTO
România a jucat un rol crucial în promovarea securităţii şi cooperării în cadrul NATO, contribuind la operaţiunile de menţinere a păcii şi sporind interoperabilitatea între statele...
Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...
#Alex Maxim pasa de gol Mainz, #Mainz pierde incredibil meci nebun Germania , #stiri fotbal