Nebunie de meci in Germania, acolo unde Dusseldorf a condus in minutul 64 cu 3-0, dar nu a castigat partida (Video)

Sambata, 29 Februarie 2020, ora 09:28
4761 citiri

Un meci cu adevarat nebun a avut loc vineri seara in Bundesliga, campionatul german de fotbal, acolo unde gazdele au condus cu 3-0 in minutul 64 si se parea ca merg inspre o victorie meritata si linisita.

Fortuna Dusseldorf si Hertha Berlin au oferit un festival de goluri in prologul etapei cu numarul 24 din Germania. Berlinezii veneau dupa 0-5 runda trecuta la Koln, iar acum dupa 0-3 cu Fortuna se parea ca va urma o alta umilinta.

Cele trei goluri ale gazdelor au fost marcate de Karaman o dubla in minutele 6 si 45, plus Thommy in minutul 9. Acelasi Thommy insa a fost eroul negativ pentru gazde, caci de la el practic a plecat revenirea celor de la Hertha.

El si-a marcat un autogol foarte stupid in minutul 64, iar de acolo berlinezii au mai marcat in minutul 66 prin Cunha, egalarea fiind bifata in minutul 75 prin Piatek din penalti, fostul star al lui AC Milan.

Cele sase goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Cele doua formatii sunt in subsolul clasamentului din Germania, berlinezii fiind pe 13 cu 27 de puncte, in timp ce Fortuna este pe loc de baraj, 16, cu 21 de lungimi la activ.

Hertha putea obtine si victoria in final de meci, dar acelasi Cunha, care marcase golul de 2-3, a lovit bara.

Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...
Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
#nebunie meci Germania Bundesliga, #video revenire Hertha meci Fortuna de , #stiri fotbal