Momente de panica in Turcia, la echipa romanului Paul Papp. Portarul a lesinat pe teren si a fost dus de urgenta la spital (Video)

Duminica, 18 August 2019, ora 09:03
3039 citiri

Momente de panica in prima liga din Turcia, la echipa unde evolueaza romanul Paul Papp, fostul fundas central al Stelei din Bucuresti.

Portarul echipei Sivasspor, Samassa Mamadou, a lesinat pe teren in timpul partidei cu Besiktas, disputata sambata seara. Incidentul a avut loc in al treilea minut de prelungire din prima repriza al infruntarii disputate in Turcia, dupa ce portarul din Mali a avut o ciocnire dura cu atacantul oaspetilor Tyler Boid.

In prima faza, dupa ce a primit ingrijiri medicale africanul (portar de 29 de ani) parea ca este in afara oricarui pericol, dar la scurta vreme a lesinat pe marginea terenului, provocand panica printre colegi si adversari.

El a fost imediat transportat de urgenta la spital cu o ambulanta, iar primele informatii despre el sunt delicate, medicii efectuand si un control neurologic pentru a releva problemele jucatorului din Mali.

Sivasspor a castigat partida cu Besiktas, scor 3-0, Paul Papp fiind rezerva neutilizata in acest meci la gazde.

La echipa in alb si rosu a mai evoluat in trecut si un alt roman, Gabi Torje.

Marius Sumudica si a sa echipa Gaziantep va debuta luni in noul sezon din Turcia, intr-un meci foarte puternic, in deplasare la Fenerbahce, de la ora 20.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#momente de panica Turcia portar coleg, #Video momente de panica meci Turcia , #stiri fotbal