Messi, dupa calificarea Argentinei in sferturile Copei America: Am primit o noua viata

Luni, 24 Iunie 2019, ora 10:43
4422 citiri

Leo Messi este in culmea fericirii dupa ce Argentina a obtinut o calificare chinuita in sferturile de finala ale Copei America.

Starul Barcelonei spune ca echipa a primit o noua sansa pentru a continua turneul si a arata ca poate mai mult.

"Am primit o noua viata si trebuie sa profitam de ea, incepe un nou turneu pentru noi. Important era sa castigam pentru a putea continua turneul, pentru a ne califica in sferturi si a ne acomoda. Va fi un important impuls pentru moralul nostru", a spus Messi imediat dupa partida.

Argentina lui Leo Messi a reusit sa se califice in sferturile de finala ale Copei America dupa ce a trecut de cel mai slab adversar din faza grupelor, Qatarul.

2-0 a fost scorul final al intalnirii, golurile fiind marcate de Lautaro Martinez, in minutul 4, si de Kun Aguero, pe final de joc.

Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
Cu cine ar vrea PSD+PNL să-l înlocuiască pe Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei
Cătălin Cîrstoiu se pare că s-a dovedit a fi mai degrabă nepotrivit pentru a candida din partea PSD+PNL pentru Primăria Capitalei. Astfel, alianța care formează și guvernul ar lua deja în...